100 ВСЕСВІТНЬО ВІДОМИХ УКРАЇНЦІВ

100 Всесвітньо Відомих Українців

У сучасний час дуже модно підводити підсумки, складати списки самих-самих. То тут, то там на очі попадаються рейтинги, наприклад: «100 великих людей», «100 великих таємниць», «100 найкрасивіших чоловіків у світі», «100 самих багатих людей у світі», «100 самих впливових людей у світі», «100 самих найвідоміших людей ХХ століття»…

Не обійшли такі списки й нашу Україну. В інтернеті є «100 самих багатих українців», «100 самих впливових людей України», навіть «100 найкрасивіших жінок України».  Безсумнівно, Україна — земля, багата талантами. Вона подарувала світові багато видатних особистостей, які складають славу своєї країни. Безліч відомих всьому світу великих художників, композиторів, акторів, спортсменів, політиків, вчених, мислителів, архітекторів, письменників народилися в Україні або у них є українське коріння.

Але ж хочеться довідатися більше. Чому б не дізнатися  про тих, завдяки яким знають Україну. Тих, хто прославив ці землі своїми досягненнями, відкриттями, творами.

На думку команди Фонду Співпраці Суспільства, Бізнесу та Влади, що провела дослідження і знайшла імена українців, які стали відомими в усьому світі, цей список виглядає так:

100 всесвітньо відомих українців _Овсяник_инфо360

1. Амосов Микола Михайлович

Видатний український талановитий вчений і хірург-практик, філософ, геронтолог, трансплантолог й основоположник біокібернетики в Україні, який врятував життя тисяч людей, доктор медичних наук, професор, академік НАН і АМН України, що одержав широке визнання в Україні й за рубежем. Він є основоположником серцевої хірургії, творцем радянської школи кардіохірургів, автором численних методів хірургічного лікування пороків серця, антитромботичної моделі штучного клапана серця, почесним директором Інституту серцево-судинної хірургії.

2. Анна Ярославівна (Анна Київська)

Дочка великого князя київського Ярослава Мудрого, друга дружина французького короля Генріха I Капета, королева Франції, яка внесла істотний вклад у розвиток Франції…, мати майбутнього короля Філіпа І. Протягом усього життя на чужині постійно дбала про державні інтереси своєї країни, сприяла розвитку культури і освіти, стала гідною представницею своєї Батьківщини — Київської Русі в далекій Франції.

3. Архипенко Олександр Порфирович

Український та американський геній серед скульпторів і художників XX століття, один з основоположників кубізму в скульптурі, який вивів українське мистецтво на світові вершини, сміливо використовувавши найрізноманітніші матеріали: дерево, метав, скло та поєднує тривимірний простір з площиною, а скульптуру з малярством.

4. Бандера Степан Андрійович

Видатний український політичний діяч, теоретик, один з лідерів українського національно-визвольного руху XX ст., Глава революційного керівництва ОУН.

5. Баюл Оксана Сергіївна

Українська професійна фігуристка, перша олімпійська чемпіонка України в жіночому одиночному катанні (1994р.), чемпіонка світу 1993 року, дворазова срібна призерка чемпіонатів Європи (1993р., 1994р.).

6. Безсонова Ганна Володимирівна

Українська гімнастка, абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років. До теперішнього часу в її колекції знаходиться 24 медалі чемпіонатів світу, 2 олімпійські медалі, 24 медалі чемпіонатів Європи і 10 медалей Кубка світу.

7. Білокур Катерина Василівна

Українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва», твори якої стали гідним внеском у скарбницю української культури

8. Блохін Олег Володимирович

Український футболіст, рекордсмен збірної СРСР з футболу за кількістю проведених за неї ігор і забитих голів (319), Лауреат Ювілейної нагороди УЄФА як найвидатніший український футболіст 50-річчя (1954-2003 рр.), один з трьох радянських футболістів, який здобував «Золотий м’яч», головний тренер збірні України по футболу, головний тренер ФК «Динамо» (з вересня 2012 р.), Народний депутат України, обіймає посаду глави підкомітету з питань олімпійського, параолімпійського руху й спорту вищих досягнень Комітету ВР із питань молодіжної політики, фізкультури, спорту й туризму.

9. Бобонич Петро Петрович

Український науковець, вчений, винахідник. Винайшов глюкометр у вигляді наручного годинника — прилад для вимірювання концентрації глюкози в крові діабетиків. Автор оптичного томографа для діагностики захворювання молочної залози жінок. кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник.

10. Бортнянський Дмитро Степанович

Український композитор, співак і хоровий диригент, класик  хорової музики XVIII ст., музичний педагог, реформатор духовної музики, один з перших українських музикантів європейського рівня, що залишив по собі вагомий внесок у формуванні української та російської музичної школи.

11. Брежнєв Леонід Ілліч

Один із керівників Комуністичної партії Радянського Союзу українського походження, Радянський державний і партійний діяч, який правив величезною країною 18 років. З його перебуванням на найвищій у СРСР посаді першого (а потім – Генерального) секретаря КПРС пов’язують «політику розрядки» й Олімпіаду-80, вторгнення до Чехословаччини та війну в Афганістані. Брежнєв – єдина за всю історію існування СРСР людина, яка володіла п’ятьма золотими зірками Героя: одна зірка Героя Соціалістичної Праці і чотири зірки Героя Радянського Союзу.

12. Бубка Сергій Назарович

Видатний український легкоатлет, всесвітньовідомий спортсмен зі стрибків з жердиною, переміг на шести чемпіонатах світу IAAF, завоював олімпійське «золото» і 35 разів встановлював світові рекорди, тричі визнавався кращим спортсменом світу. Він — перший, хто стрибнув вище 6 метрів і єдиний, хто стрибнув вище 6.10 метрів. З 2015 р. — перший віце-президент IAAF

13. Варгола Андрій

Найдорожчий художник світу, який мав українські корені й розпочинав творити з розпису писанок, відомий, як засновник школи поп-арту, митець, роботи якого продають за десятки мільйонів доларів. Людина, що залишилась чи не найбільш контраверсійною постаттю в мистецтві II половини XX століття, найбільшим провокатором та експериментатором планети, який створив близько 10 тис робіт.

14. Ведель Артем Лук’янович

Видатний український композитор, прекрасний диригент, блискучий співак, скрипаль-віртуоз.

15. Великий Володимир Святославич

Великий Князь Київський, правитель і хреститель Київської Русі, один з найвидатніших державних діячів України-Русі (Київська Русь). Відомий також як Володимир Святий, Володимир Хреститель (в церковній історії) і Володимир Красне Сонечко (в билинах). Прославлений у лику святих як рівноапостольний. Використовував особистий знак «тризуб», що став в ХХ столітті гербом України.

16. Віра Фарміґа

Американська акторка театру, кіно й телебачення, кінорежисер і продюсер українського походження.

17. Вірастюк Василь Ярославович

Відомий український спортсмен-стронґмен, найтитулованіший силач планети: «Найсильніша людина України» в 2000, 2001, 2002, 2003, 2005 роках; Чемпіон світу й володар титулу «Найсильніша людина світу» в 2004 році; Член збірної України, яка виборола титул «Найсильніша нація світу» в 2003 і 2004 роках; П’ятиразовий учасник престижних змагань Арнольд-Класик від Арнольда Шварценеггера, у яких Василь тричі посідав друге місце.

18. Воронін Михайло Львович

Видатний український дизайнер, засновник бренду Voronin, якого називали Метром чоловічого костюма, людина-легенда, чиє їм’я увійшло до 100 знаменитостей світу моди.

19. Гаврилишин Богдан Дмитрович

Український, канадський та швейцарський економіст, Заслужений діяч науки і техніки України, Громадянин світу, громадський діяч та меценат. Дійсний член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, доктор економіки Університету Женеви. Почесний доктор в 5 університетах Канади та України, Почесний доктор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (з 1999 року).

20. Глушков Віктор Михайлович

Засновник інформаційних технологій в Україні, геній, що випередив багато в чому свій час, автор фундаментальних праць з теоретичної та прикладної кібернетики, штучного інтелекту, теорії цифрових автоматів, з питань застосування кібернетичних методів в економіці.

21. Гнатишин Роман Іванович

Видатний канадський політик та науковий діяч українського походження, 24-й генерал-губернатор Канади (1990–1995 рр.), перший і поки що єдиний українець, який зайняв високий політичний пост за межами України.

22. Горовиць Володимир Самійлович

Найвидатніший український та американський піаніст-віртуоз XX століття. Він — гордість і слава всього людства. «Король Королів піаністів», які існують і коли-небудь існували.

23. Гонгадзе Георгій Русланович

Український опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами, був автором документальних фільмів «Біль землі» (1993 р.), «Тіні війни» (1994 р.), «Колиска» (1995 р.), «Охоронці мрії» (1996 р.).

24. Григоренко Петро Григорович

Військовий діяч, колишній генерал-майор Радянської Армії, один з найактивніших та найпослідовніших борців за громадянські та національні права та свободу в СРСР у другій половині ХХ століття (1960-1980-х рр.), правозахисник, засновник Української та Московської Гельсінських груп. Автор «Спогадів», в українському перекладі надрукованих видавництвом «Українські вісті» (1984 р.).

25. Грушевський Михайло Сергійович

Великий літописець, історик, організатор історичної науки, Корифей української міфології, літературознавець, автор фундаментальної «Історії України – Русі», соціолог, публіцист, письменник, політичний, громадський і державний діяч, голова Української Центральної Ради, Український соціаліст-революціонер, який зробив величезний внесок для відродження українського народу. Його перу належати близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, фольклору.

26. Данилевська Ірина Борисівна

Засновник та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week (1997 р.), який є рушійною силою української модної індустрії, місце, де українська мода стає світовою, Президент Ukrainian Fashion Council, Засновник премії Best Fashion Awards, Голова оркомітету конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».  Під егідою Ukrainian Fashion Week нині в Україні реалізовуються наймасшабніші Національні та міжнародні fashion-заходи.

27. Джамаладінова Сусана Алімівна (Джамала)

Українська співачка й акторка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, яка виконує пісні в стилях джаз, соул, фанк, фольк, поп та електро, а також бере участь в оперних постановках і шоу. Здобула перемоги на 8-му міжнародному конкурсі «Нова хвиля» у Юрмалі та 61-му пісенному конкурсі «Євробачення-2016» у Стокгольмі.

28. Дерюгіна Ірина Іванівна

Дворазова чемпіонка світу з художньої гімнастики, видатна українська спортсменка часів Радянського Союзу, абсолютна чемпіонка світу і Європи з художньої гімнастики, єдина радянська гімнастка, яка двічі була абсолютною чемпіонкою світу в 1977 і 1979 рр. Головний тренер збірної України та віце-президент Федерації гімнастики України, суддя і функціонер.

29. Десницька Катерина Іванівна

Випускниця Фундуклеївської жіночої гімназії в Києві, учасниця російсько-японської війни й кавалер Георгіївського хреста, яка згодом стала принцесою Сіаму (нині Тайланд), дружиною сіамського принца Чакрабона.

30. Довженко Олександр Петрович

Прославлений український кінорежисер, класик світового та фундатор національного кінематографа, кінодраматург, автор 12 всесвітньо відомих кінофільмів, талановитий письменник і художник-графік, громадський діяч.
Був справжнім «живим акумулятором ідей» з дуже багатим внутрішнім світом, першовідкривачем нового жанру — кіноповісті. Він завжди був сповнений свіжих ідей і сюжетів: створив цілий проект архітектурної забудови і реставрації Києва, оформлення дніпровських схилів; проектував монументи і пам’ятники видатним діячам українського народу …

31. Донат-Котермак Юрій Михайлович (Юрій Дрогобич)

Український «Нострадамус» і ректор найстарійшого університету в Європі, Учений-Енциклопедист, діяч на ниві культури й освіти. увійшов в історію як автор першої української друкованої книги, учитель Миколи Коперника й ректор знаменитого Болонського університету. Фахівець в області астрономії, математик, доктор медицини, поет, відомий вчений епохи Відродження, освітній діяч, представник раннього гуманізму. Представляв Україну в західноєвропейських наукових колах. Автор наукових праць, відомих в Італії, Франції, Угорщині, Німеччині.

32. Заньковецька Марія Костянтинівна (Марія Костянтинівна Адасовська)

Перша народна артистка УСРР (1922 р.), легендарна актриса кінця ХІХ і початку ХХ століть надзвичайно широкого творчого діапазону, вона створювала образи, проникнуті і справжнім драматизмом, і запальною комедійністю.
Її мистецтво мало велике значення для формування українського національного театру, розвитку драматургії і створення школи сценічної майстерності для наступних поколінь.

33. Захаренко Наталія Миколаївна (Наталі́ Вуд)

Американська кіноакторка, виконавиця однієї з головних ролей у кінострічці «Вестсайдська історія», що одержала премію «Оскар» в категорії «найкращий фільм» 1961 року.

34. Йовович Милиця Богданівна (Мілла Йовович)

Всесвітньо відома красуня, Американська акторка, музикантка, модель і модельєр народилася в Києві. Відома ролями в кіно і участю в рекламі Revlon і l’Oréal (з 1998 року).

35. Кавалерідзе Іван Петрович

Український скульптор-монументаліст, кінорежисер, драматург, сценарист, Народний артист УРСР (1969 р.). Кавалер мистецтв, у творчому доробку якого такі славетні пам’ятки як: пам’ятники — княгині Ользі у Києві (1911 р.), Тарасу Шевченку (1919-1926 рр.) Григорію Сковороді в  Києві (1977 р.), проект пам’ятника Ярославу Мудрому (1944—1960 рр.), меморіальні дошки та горельєфи.

36. Карпенко-Карий Іван Карпович (Тобілевич)

Український драматичний письменник реалістичного напрямку, актор, надзвичайний ерудит і трудоголік, досвідчений театральний критик, теоретик і організатор театральної справи в Україні. Брат Миколи Садовського, Панаса Саксаганського та Марії Садовської-Барілотті.

37. Капиця Петро Леонідович

Видатний радянський вчений-фізик та громадський діяч. Відомий своїми дослідженнями в галузі атомного ядра та фізики низьких температур. Нобелівська премія 1978 року за фундаментальні винаходи та відкриття в області фізики низьких температур, нагороджений великою медаллю ім. М. Ломоносова.

38. Квітослава-Орися Цісик

Володарка унікального голосу, більше відома як Квітка Цісик — американська оперна співачка (сопрано) українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів для ТВ і радіо у США, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень. 

39. Княгиня Ольга

Велика Київська Княгиня Ольга — мудра, сильна, харизматична, видатна жінка, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії, перша російська Княгиня, що прийняла християнство. Її хрещення зміцнило міжнародне становище Русі, адже сам Візантійський імператор Костянтин став її хресним батьком.

40. Костенко Ліна Василівна 

Геніальна українська письменниця, поетеса другої половини ХХ століття, культуролог, громадська діячка, Лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Шевченка, нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1992 р.) і орденом князя Ярослава Мудрого 5-го ст. (2000 р.), відмовилася від звання Героя України. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

41. Кіктєв Віктор Миколайович (Viktor Kee — Ві́ктор  Кі)

Жонглер-еквілібрист, соліст цирку Cirque du Soleil (Канада), лауреат «Премії за довічне досягнення в мистецтві цирку».

42. Кличко Віталій Володимирович

Український боксер, шестиразовий чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (1999-2000 рр.), WBC (2004-2005 рр. та 2008-2014 рр.), The Ring (2004-2005 рр.). На протязі кар’єри здобув перемогу в 15 боях за титул чемпіона світу у важкій вазі, Кандидат наук з фізичного виховання й спорту, магістр Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Управління суспільним розвитком», політик, громадський діяч, меценат, учений-педагог, член громадської ради журналу «ЄвроАтлантика», Герой України, Депутат Київської міської ради, з 5 червня 2014 року — Київський міський голова, з 25 червня 2014 року — Голова Київської міської державної адміністрації.

43. Кличко Володимир Володимирович

Український професійний боксер, Олімпійський чемпіон з боксу в надважкій ваговій категорії (1996 р.), чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (2000-2003 рр., 2008-2015 рр.), IBF (2006-2015 рр.), IBO (2006-2015 рр.), The Ring (2009-2015 рр.), WBA (2011-2015 рр.). Володимиру також належить рекорд загальної тривалості володіння титулом чемпіона світу у важкій вазі (4 382 днів = 12 років). Найкращий європейський боксер всіх часів за версією Boxrec.

44. Клочкова Яна Олександрівна

Українська плавчиха, Майстер спорту міжнародного класу з плавання, чотириразова олімпійська чемпіонка з 2004 р. яка виграла 5 олімпійських медалей, серед яких 4 золоті (у запливі комплексного плавання на 200 м і 400 м на літніх Олімпійських іграх 2000 і 2007 рр.). У 2004 році Яна визнана кращою плавчихою світу. На цей час — інструктор зі спорту вищої кваліфікації спортивної команди при Головному управлінні внутрішніх військ МВС України, Член Президії Федерації плавання України.

45. Кондратюк Юрій Васильович

Український вчений-самородок, ім’я якого написане золотими літерами в музеї NASA. Вчений зі світовим ім’ям, новатор, першопроходець, піонер космонавтики, був автором безлічі продуктивних ідей, гіпотез і винаходів, що багато в чому випередили свій час, зумів на початок ХХ століття обґрунтувати можливість і навіть необхідність космічних польотів. Усі пропозиції Кондратюка, викладені в його роботах, були згодом реалізовані на практиці.

46. Корольов Сергій Павлович

Легендарний український вчений і геніальний конструктор у галузі ракетобудування й космонавтики, став першим й головним конструктором перших ракет-носіїв, штучних супутників Землі, пілотованих космічних кораблів, основоположник практичної космонавтики, керівник і головний конструктор найбільшого в державі ракетного центру, йому підпорядковується діяльність багатьох НДІ та КБ, академік АН СРСР (1958), член президії АН СРСР (1960-1966 рр.), двічі Герой Соціалістичної Праці (1956 р., 1961 р.). По праву можна сказати: «Українець, який став батьком космонавтики!»

47. Крушельницька Соломія Амвросіївна

Українка, що за життя визнана найвидатнішою оперною співачкою світу, яка у сучасній українській традиції входити до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

48. Куриленко Ольга Костянтинівна

Голлівудська акторка й французька модель українського походження, яка стала відома широкій публіці після того, як зіграла роль «дівчини Джеймса Бонда» в черговому фільмі про агента 007 – «Квант милосердя».

49. Куніс Мілена Марківна

Американська акторка й модель родом з України. Однією з найвідоміших ролей акторки в кіно є роль балерини Лілі у фільмі «Чорний лебідь» (2010 р.), а в 2012 році модний будинок «Cristian Dior» зробив її обличчям своєї весняної колекції.

5. Кум Ян

Американський програміст та підприємець родом з України,  розробник і керівник одного із самих популярних у світі мессенджеров Whatsapp, виконавчий директор Facebook з 2014 долі.

51. Леонтович Микола Дмитрович

Український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, геніальний ювелір української пісні, педагог. Автор широковідомих хорових обробок українських народних пісень «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть».

52. Леся Українка (Лариса Петрівна Косач-Квітка)

Велика українська поетеса, письменниця, геніальна дочка українського народу, що стала символом України, драматург, перекладачка, діяч культури. Завдяки її творчості українська література зайняла одну з найвищих позицій у світовій культурі, а про українців і Україну заговорили в усьому світі.

53. Лижичко Руслана Степанівна

Українська співачка, танцюристка, піаністка, диригент, продюсер, звукорежисер, екс-депутат, громадський діяч, переможець конкурсу «Євробачення-2004», Міжнародного фестивалів «Слов’янський базар», «Таврійські ігри» та ін. 1996 року започаткувала проект «Дзвінкий вітер», у якому поєднала різні історичні традиції, зокрема середньовічну баладу й сучасну музику, старовинну архітектуру та сучасну звуко- і світлотехніку, традиційний симфонічний оркестр і рок-гурт.

54. Лисенко Микола Віталійович

Видатний український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, автор опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер та оперет, громадський діяч.

55. Лифар Сергій Михайлович

Видатний театральний діяч XX століття, відомий балетний танцівник, хореограф-постановник і балетмейстер, історик і реформатор балетного мистецтва з Києва, який підкорив своїм талантом і майстерністю весь світ. Він поставив і оновив більше 200 балетів, створив і розробив свій стиль танцю, який і тепер носить його ім’я — «стиль Лифаря», став засновником науки про хореографію — хореологіі, підніс французький балет на світову вершину.

56. Лісовський Роберт Антонович

Український графік, відомий тім, що в 1929-у році створив логотип найбільшої німецької авіакомпанії Lufthansa, також працював над фірмовими знаками, екслібрисами, ілюстраціями до книжкових та періодичних видань, а також проектував національно-державну символіку України та емблематики політичних організацій (зокрема емблему ОУН “Тризуб з мечем”).

57. Лобановський Валерій Васильович

Видатний радянський та український футболіст і головний тренер київського «Динамо» (Київ), збірних команд СРСР та України з футболу, Заслужений тренер СРСР та України. У 1975 р. його визнали найкращим футбольним тренером світу. Натхненна робота видатного майстра відзначена високим званням Герой України та Рубіновим орденом ФІФА. Входить до першої десятки рейтингу знаменитих тренерів світового футболу.

58. Ломаченко Василь Анатолійович

Найтитулованіший український професіональний боксер, Чемпіон світу в напівлегкій вазі за версією WBO (2014–2016 рр.), дворазовий чемпіон Олімпійських ігор (в 2008 та 2012 роках), дворазовий чемпіон світу (2009 р., 2011 р.), чемпіон Європи (2008 р.), багаторазовий чемпіон України. Заслужений  майстер спорту України.

59. Любомир Гузар

Український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001-2011 рр.), священик (з 1958 р.), єпископ (з 1977 р.), кардинал (з 2001 р.), Верховний архієпископ Львівський (з 2001 р.), Києво-Галицький (з 2005 р.), архієпископ-емерит (з 2011 р.), розглядався як один з можливих наступників Папи Римського Івана Павла ІІ (з-поміж 16 кандидатів).

60. Мазепа Іван Степанович

Український військовий, видатний державно-політичний і культурний діяч кінця XVII — поч. XVIII ст. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687-1704 рр.) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709 рр.). Князь Священної Римської імперії (1707-709 рр.), був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом майже 22 років (8081 днів).

61. Макаренко Герман Георгійович 

Диригент Національної опери України імені Тараса Шевченка, головний диригент і художній керівник симфонічного оркестру «Київ-Класик», народний артист України (2015 р.), заслужений діяч мистецтв України, кандидат філософських наук, доктор мистецтвознавства, музикознавець, професор, Посол української культури, перший український артист, якому присвоєно почесне звання ЮНЕСКО.

62. Малевич Казимир Северинович

Видатний художник-авангардист, один з фундаторів кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. Перш за все, він відомий як автор «Чорного квадрата» і основоположник супрематизму — одного з найбільш ранніх проявів абстрактного мистецтва новітнього часу.

63. Марчук Іван Степанович

Всесвітньовідомий народний художник України, винахідник власного художнього стилю, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. Єдиний українець за всі часи, що увійшов до рейтингу “100 найвизначніших геніїв сучасності”, який уклала британська газета The Daily Telegraph.

64. Молодожанин Леонід Григорович  (псевдонім — Лео Мол)

Відомий канадский художник, скульптор, витражист, мозаїст, живописец, українець за походженням.

65. Михайлов Борис Андрійович

Український арт-фотограф, класик сучасної фотографії, єдиний фотограф пострадянського простору, який став лауреатом престижної премії «Хассельблад» і був нагороджений премією «Спектрум» за заслуги в галузі фотографії, володарями якої є всього 7 осіб у світі.

66. Мудрий Ярослав Володимирович

Великий князь Київський (1015–1018 рр., 1019–1054 рр.), із династії Рюриковичів, третій за старшинством син Володимира, який найважливішою метою вважав збереження цілісності держави, відновлення і зміцнення старих кордонів на заході, а також дружніх і союзницьких відносин з сусідніми країнами. У роки його князювання ранньофеодальна імперія — Київська Русь — досягла чи не найвищої крапки свого економічного злету й політичної могутності.

67. Онопко Сніжана Дмитрівна

Українська фотомодель, що увійшла до Топ-10 найуспішніших моделей світу.

68. Орлик Пилип Степанович

Гетьман Війська Запорізького Правобережної України у вигнанні після смерті Мазепи, борець за свободу і незалежність України, політичний, державний і військовий діяч, дипломат. Автор першої української Конституції. Як добропорядна, але не дуже сильна особистість, Орлик завжди тягнувся до впливових людей (Яворському, Мазепі, Карлу XII) і домагався їх розташування завдяки розуму, ерудиції, приємним манерам.

69. Палагнюк Володимир Іванович (Джек Пала́нс)

Голлівудський ккіноактор, який ніколи не цурався свого українського походження, перший і поки єдиний український актор «оскароносець» (1992 р.).

70. Патон Борис Євгенович

Всесвітньовідомий вчений у галузі зварювання, металургії й технології металів, організатор науки, автор технології зварювання тканин, академік, державний і громадський діяч, президент Національної АН України. Завдяки Патону, зварена по його технології танкова броня переламала хід війни і врятувала життя тисячам танкістів. Застосування зварювання в космосі, зварювання тканин людського організму в хірургії — найбільш відомі роботи вченого.

71. Патон Євген Оскарович

Талановитий український видатний вчений, легендарна особистість зі світовим ім’ям у галузі зварювальних процесів і мостобудування, сформулював принципи розрахунку клепаних мостів, інженерний геній, в якому поєдналися висока наука і безмежна відданість справі формування нових поколінь інженерів-мостовиків. Багато років очолював створений ним Інститут електрозварювання, зробив серйозний внесок в розвиток багатьох галузей української промисловості..

72. Петлюра Симон Васильович

Головний отаман військ УНР, видатний державний, військовий та політичний діяч українського національно-визвольного руху XX століття. Однією з безперечних заслуг С. Петлюри стало створення за його ініціативою Гайдамацького коша Слобідської України, який зіграв вирішальну роль в ліквідації більшовицького повстання проти Центральної Ради в 1918 р.
Все життя С. Петлюри до останнього моменту було віддане боротьбі за незалежність і самостійність Української держави.

73. Піддубний Іван Максимович

Український спортсмен-борець, силач (гнув залізні прути і носив на плечах естраду з піаніно і танцюристами), цирковий діяч, якого називали «чемпіоном чемпіонів» — титулом, яким до цього нікого не нагороджували. Він був українцем з великої літери.
Протягом 25 років ім’я Івана Піддубного було в світі символом непереможної сили, унікальної могутності та блискучого майстерності однією із знакових постатей фізичної культури. Вся спортивна преса славила богатиря з Полтавщини, який за чотири роки, з 1905-го по 1909-й, переміг кращих світових борців, в тому числі трьох чемпіонів світу, кількох чемпіонів Європи і десятки чемпіонів окремих країн. За 40 років він не програв жодного чемпіонату. Коли його запитували про секрет перемог, Піддубний відповідав: «Виходячи на сцену, я молився за Україну. Тому і перемагав … »

74. Піроцький Федір Аполлонович

Видатний український електротехнік, інженер і винахідник першого у світі трамваю на електричній тязі.

75. Пимоненко Микола Корнилович

Український художник-живописець, майстер побутового жанру, педагог, академік живопису (1904), член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику.

76. Подкопаєва Лілія Олександрівна

Українська спортсменка, гімнастка, яка стала абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор в 1996 році, чемпіонкою світу зі спортивної гімнастики в 1995 р. і абсолютною чемпіонкою Європи в 1996 р, Власниця Кубка Європи (1995 р.), 45 золотих, 21 срібної й 14 бронзових медалей, вважається однією з кращих гімнасток в історії.

77. Примаченко Марія Оксентіївна

Одна з найвідоміших народних художниць України, яскрава представниця «наївного мистецтва».

78. Прокоф’єв Сергій Сергійович

Всесвітньо відомий український композитор, піаніст, диригент, автор 8 опер, 7 балетів, 7 симфоній та багатьох камерно-інструментальних творів, а також музики до кінофільмів, один з найяскравіших талантів у світі музики, чиє ім’я знаходиться на вершині списку найбільш виконуваних композиторів ХХ століття. Всесвітню славу приніс балет «Попелюшка», «Ромео і Джульєтта», опера «Борис Годунов». Вчитель видатних музикантів Святослава Ріхтера і Мстислава Ростроповича.

79. Пулюй Іван Павлович

Український та австро-угорський вчений і дослідник, фізик та електротехнік, винахідник, філософ, педагог організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою, громадський діяч, професор і ректор Німецької вищої технічної школи в Празі, державний радник з електротехніки Чехії і Моравії. Один з першовідкривачів радіоактивного випромінювання. Автор близько 50-ти наукових та науково-популярних праць.

80. Ребров Сергій Станіславович

Український футболіст, нападник, але ближче до закінчення кар’єри футболіста більше відіграв на позиції атакуючого півзахисника, є другим бомбардиром в історії чемпіонатів України (після Максима Шацьких) та збірної України (після Андрія Шевченка), а також став першим гравцем, який забивши в чемпіонаті України сто голів. З 2014 року по 2017 рік — головний тренер футбольного клубу «Динамо» (Київ).

81. Роксолана (Гюррем Султан – «султанша, яка сміється»)

Українська цариця Османської імперії — Анастасія Гаврилівна Лісовська, дочка священика з містечка Рогатин на Галичині, під ім’ям Роксолани («Русинка» — етнічна приналежність) увійшла в історію Туреччини як впливова султанша Хасеки, жінка, що змусила султана назавжди забути про гарем, і султан Османської імперії Сулейман І Чудовий розділяв з нею свою владу. Відрізнялася красою, розумом, музичним талантом. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

82. Садовський Микола Карпович (Тобілевич)

Український актор, режисер, письменник, театральний і громадський діяч, корифей українського побутового театру. Брат Івана Карпенка-Карого, Панаса Саксаганського й Марії Садовської-Барілотті.

83. Саксаганський Панас Карпович

Визначний український актор, режисер, драматург і педагог школи Марка Кропивницького, один з корифеїв українського побутового театру.

84. Сенцов Олег Геннадійович

Український кінорежисер, сценарист та письменник, Генеральний директор кінокомпанії «Край Кінема», громадський активіст. засуджений в 2015 році в Росії на 20 років в’язниці за обвинуваченням у тероризмі.

85. Сікорський Ігор Іванович

Всесвітньо відомий авіаконструктор українського походження, вчений, винахідник, творець гелікоптерів, засновник американського гелікоптеробудування, увійшов у світову історію авіації як автор перших у світовій практиці авіабудування багатомоторних літаків та гелікоптерів.

86. Сковорода Григорій Савич

Видатний український просвітитель-гуманіст, мандрівний філософ-містик, поет і педагог, богослов, перекладач, «український Сократ».
У більшості своїх філософських творів схилявся до матеріалізму, дуалістичні погляди, привели його до створення теорії «трьох світів»: «макрокосмосу» (природи), «мікрокосмосу» (людини) і «світу символів» — духовного нематеріального світу, втіленого в Біблії. Кожен з цих світів складається з двох «натур» — зовнішньої (матеріальної) та внутрішньої (духовної), причому дух є панівним.

87. Скоропадський Павло Петрович

Останній гетьман України, державний, військовий, політичний, громадський та видатний діяч українського національного відродження початку XX ст., один з організаторів Української народної громади, яка відстоювала ідею сильної влади. Досягнення гетьмана та особистий внесок сприяли розвитку економіки, науки, культури і освіти в Україні.

88. Скрипник Степан Іванович (Мстислав)

Визначний український релігійний діяч, предстоятель Української автокефальної православної церкви й Української православної церкви Київського патріархату.

89. Ступка Богдан Сильвестрович

Найвідоміший радянський та український актор театру і кіно (понад 100 ролей у фільмах і більше 50 в театрі), власник численних звань і премій за внесок у розвиток мистецтва, до самих останніх днів свого життя відданий йому.

90. Сядристий Микола Сергійович

Всесвітньовідомий український майстер мікромініатюри, заслужений майстер народної творчості України, Заслужений майстер народної творчості України, Народний художник України, абсолютний чемпіон України по підводному спорту, член Національної спілки журналістів України.

91. Терещенко Михайло Іванович

Великий український, російський і французький підприємець, власник цукрорафінадних заводів, великий землевласник, фінансист, банкір, політичний діяч і меценат, колекціонер творів мистецтва, видавець.

92. Тимошенко Юлія Володимирівна

Перша жінка прем’єр-міністр України на пострадянському просторі підприємець, державний діяч, політик, народний депутат України з 1997 року, віце-прем’єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу (1999–2001 рр.), одна з лідерів «Помаранчевої революції» 2004 року, лідер партії «Батьківщина».

93. Тимченко Йосип Андрійович

Український механік-винахідник, винайшов перший кіноапарат, фактично — першовідкривач кіно (зі своїм кіноапаратом на цілий рік випередив братів Люм’єр).

94. Усик Олександр Олександрович

Професійний український боксер, абсолютний чемпіон світу в першій важкій вазі(версії WBO (2016 — н.ч.), WBC (2018 — н.ч.), IBF (2018 — н.ч.), WBA (Super) (2018 — н.ч.), The Ring (2018 — н.ч.), олімпійський чемпіон (2012 р.), чемпіон світу (2011 р.), чемпіон Європи (2008 р.), багаторазовий чемпіон України. Олександр — перший українець, який отримав титул абсолютного чемпіона світу

95. Фірцак Іван Федорович

Український борець, Легенда батярської вдачі, боксер, боєць вільного стилю, силач, артист цирку, самородок, про якого європейці складали легенди і який був визнаний найсильнішою людиною планети. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона досі ніхто не може повторити.

96. Хавкін Володимир Аронович

Легендарний французький та український бактеріолог, імунолог та епідеміолог українського єврейського походження (Франція, Індія), який спас світ від чуми й холери.

97. Хмельницький Богдан Михайлович

Гетьман Війська Запорозького, борець за незалежність українського народу, засновник першої в історії української держави — Гетьманщини.
Дев’ятирічне правління козацькою державою (1648-1657 рр.) Продемонструвало талант Хмельницького як полководця, політика і державного діяча.

98. Шашкевич Маркіян Семенович

Український  письменник, поет, письменник, громадський та культурно-освітній діяч, духовний просвітитель, зачинатель нової української літератури в Галичині, священик УГКЦ, релігійний та культурно-громадський діяч.

99. Шевченко Андрій Миколайович

Український футболіст, виступав за київське «Динамо», «Мілан» та лондонський «Челсі». Тричі ставав найкращим бомбардиром Ліги чемпіонів, двічі — чемпіонату Італії. Наразі — головний тренер збірної України.

100. Шевченко Тарас Григорович

Великий Кобзар — Національний герой і символ України — видатний український поет, письменник, художник, мислитель, вся творчість якого зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята священною ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Літературна спадщина Тараса Шевченка вважається основою української літератури і сучасної літературної української мови.

ПОДЕЛИТЬСЯ в СОЦСЕТЯХ
ПОДЕЛИТЬСЯ В СОЦСЕТЯХ

Автор M Nat 3 статьи
Пишу статьи про культуру, про детские мероприятия, аналитические данные. Фотограф.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*