Реформи мають стимулювати, а не знищувати

Ситуацію в країні сьогодні прокоментували Олександр Малюк, президент ГО «Правозахисна Ліга» та Ірина Войнарска, віце-президент ГО «Правозахисна Ліга»

Олександр Малюк, президент ГО «Правозахисна Ліга»

З 1 січня 2019 року розмір мінімальної заробітної плати зріс до 4173 грн. За прогнозами експертів, навіть за оптимістичними оцінками уряду інфляція у 2019 році становитиме 7,4%. Тобто, всі ціни в державі в середньому підвищаться ще на 7,4%. Тож, звідки українцям очікувати кардинальних змін чи обіцяних покращень?

А звідки тим покращенням взятися? Бюджет-2019 не розрахований на розвиток економіки — я про це відверто говорю. Більш того, децентралізації немає, бюджети дотаційні, і як мають виживати ті області, де немає великих підприємств, які б заповнювали діри і прогалини?

Ми втратимо цілісність, оскільки області, де немає потужних підприємств і відповідно наповнення бюджетів, не зможуть забезпечувати свої потреби. А умов для бізнесу та інвестицій в Україні просто немає, навіть  реєстр нерухомого майна діюча влада зробила приватним і платить за це 3 млрд гривень щороку.

Ірина Войнарска
Ірина Войнарска, віце-президент ГО «правозахисна Ліга»

Якщо говорити про реформи, як ви оцінюєте ситуацію?

З реформами тут ситуація просто плачевна. Усі розуміють, що зміни і нововведення потребують затрат, на це мають бути гроші і не малі. А ми, в результаті цих реформ, маємо швидку, яка не приїзжає на виклик до дитини з температурою 39 і дільничних лікарів, які не приходять оглянути хворого, а ставлять діагнози віддалено і так само «зі слів хворого» призначають лікування. От вам, на прикладі медицини, всі наші реформи. І це я не чіпаю пенсійної і не заглиблююсь в цифри.

До четвертого етапу ми можемо просто не дожити. Починати медичну реформу потрібно було зі страхування малозабезпечених верств населення і дітей. Чому так багато говоримо сьогодні саме про медицину? Це найбільш болюча тема, з проблемами і прогалинами в якій уже зіштовхнулись мільйони пересічних громадян.

Але ж гроші на це Україна отримувала від МВФ?

Отримувала, причому на певних умовах, під певні зобов’язання, які Україна має виконувати. В результаті ми маємо могильник ядерних відходів в самому центрі Європи (Уряд проголосував за його будівництво без обговорення  в червні 2017 року, розпорядження № 380-р), вартістю 1.4 млн. доларів, цілу купу недопрацювань  в медичній, пенсійній та інших сферах, ну і президентську агітаційну передвиборчу кампанію, яка за найскромнішими підрахунками коштує теж не один мільйон.

ПОДЕЛИТЬСЯ в СОЦСЕТЯХ
ПОДЕЛИТЬСЯ В СОЦСЕТЯХ

Автор Дмитрий Беляев 30 статей
Журналіст і фотограф, Член НСЖУ з 2006 р. Працював у газетах: "Київський майдан", "Вісті Київщини", "Вечірній Київ". Публікації в журналах "ПіК", "Дипломат", "Київ дипломатичний". Пошта: km-n@ukr.net

1 комментарий

  1. Чому косметичні реформи влади знищують малий та середній бізнес?Я вважаю, що закони повинні працювати для представників малого та середнього бізнесу, а не всіма можливими шляхами обмежувати та утискати діяльність підприємців.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*