Олександр Малюк: Закон про імпічмент — це початок нового ставлення до найвищої посади

29 серпня склала присягу новообрана Верховна Рада. А Володимир Зеленський, підводячи риску під першими 100 днями свого президентства, вніс до Верховної Ради проєкт закону “Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)”. Початок роботи Верховної Ради коментує президент громадської організації «Правозахисна Ліга» Олександр Малюк.

Про що свідчить такий початок? Адже після прийняття закону про імпічмент Володимира Зеленського зможуть усунути з поста глави держави?

Внесення Президентом Володимиром Зеленським Закону про імпічмент свідчить про те, що він дотримується обіцянок, які давав своїм виборцям. Це початок нового, відповідального ставлення до найвищої посади в державі. Попередні керівники не ризикували давати виборцям у руки зброю проти себе, тому всіляко затягували прийняття цього закону.

Можливо, вони були більш досвідченими?

Попередники Володимира Зеленського і дійсно були досвідченими, але їх досвід — керування корумпованою державою — треба викинути не смітник, якщо ми хочемо впровадити європейський, а не пострадянський досвід. У демократичних країнах Президент — це обраний громадянами глава держави, який має певні повноваження, зазначені в Конституції. Але якщо він не виконує належним чином свої обов’язки, він має залишити цю посаду. Бо Президент насправді перебуває на службі у народу, це не монарх, не хрещений батько і не диктатор. Саме народ виступає в даному випадку роботодавцем. Тому він має право звільнити з посади чиновника, який його не влаштовує.

Що можна сказати про новий склад Верховної Ради?

Як бачите, ми вперше бачимо ситуацію, коли найбільша фракція має більшість від конституційного складу. А згідно зі статтею 83 конституції України «депутатська фракція у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, має права коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді». Тобто класичної коаліціади й торгів, затягування часу не буде. Ми побачимо швидке формування керівництва Верховної Ради, уряду й оперативне прийняття потрібних законопроєктів. А якими вони будуть — говорити поки що рано. Хоча Дмитро Разумков уже сказав про те, що в першу чергу буде прийнято закони про зняття депутатської недоторканності, імпічмент і незаконне збагачення.

Новообраний голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив на засіданні, що це — наймолодший парламент з усіх скликань…

…а також те, що 80% народних депутатів — це нові обличчя. Одні будуть говорити про брак досвіду, інші пов’яжуть із ними надії на радикальні зміни в суспільстві та реальну боротьбу з кумівством і корупцією. Повторюю: інколи брак досвіду, особливо корупційного, — це величезний плюс! Депутатами стали молоді люди, які є фактично ровесниками Незалежної України. Тому навряд чи вони будуть «тягнути» нас у минуле, як це робили «досвідчені» депутати, які тепер опинилися в опозиції. А ще Дмитро Разумков говорив про те, що нам потрібен ефективний механізм відкликання депутата, якщо він втратив довіру виборців. Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що позбавляти депутатського мандату треба ще й за «кнопкодавство» і прогули. Отже, далі, як кажуть — буде…

ПОДЕЛИТЬСЯ в СОЦСЕТЯХ
ПОДЕЛИТЬСЯ В СОЦСЕТЯХ

Автор Дмитрий Беляев 30 статей
Журналіст і фотограф, Член НСЖУ з 2006 р. Працював у газетах: "Київський майдан", "Вісті Київщини", "Вечірній Київ". Публікації в журналах "ПіК", "Дипломат", "Київ дипломатичний". Пошта: km-n@ukr.net

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*