Як отримати грант Українського фонду стартапів

Олександр Малюк, президент громадської організації «Правозахисна Ліга».

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на брифінгу заявив про початок роботи Українського фонду стартапів. Поговоримо про те, як можна отримати грант Українського фонду стартапів, The Ukrainian Startup Fund (USF).

Хто може отримати грант Українського фонду стартапів

Отримати грант Українського фонду стартапів може будь-яка українська компанія чи підприємець. Фактично, у вас має бути оригінальний інноваційний продукт або послуга, а також команда, яка готова його виробляти чи надавати цю послугу. Фонд здійснюватиме фінансування українських бізнес-проектів на початкових стадіях їхнього розвитку, а саме стадіях pre-seed and seed. Таким чином, невелика компанія чи підприємець можуть отримати підтримку й початковий поштовх до того моменту, коли продуктом зацікавляться вітчизняні чи іноземні інвестори.

Які суми можна отримати від Українського фонду стартапів

На розвиток бізнесу можна тримати від $25000 до $75000. Кошти будуть надходити траншами, розмір яких визначать експерти фонду.

Чи треба буде повертати грант

Грант Українського фонду стартапів — це не кредит, тому повертати його не потрібно. Кошти видаються безповоротно, враховуючи те, що не всі стартапи будуть успішними.

Коли можна отримати грант Українського фонду стартапів

Прем’єр-міністр додав, що перший Pitch-event, тобто коротка презентація бізнес-концепцій перед конкурсною комісією, за результатами якої будуть визначені стартапи, які отримують безповоротну фінансову допомогу, має відбутися вже до кінця цього року. За словами Олексія Гончарука, першим бізнес-проектам, які пройдуть відбір, виділять сумарно 40 млн. грн. уже наприкінці 2019 р. Протягом наступного, 2020 р. на стартапи виділятимуть по 60 млн. грн у квартал, тобто 240 млн. грн на рік. Усього ж на фінансування фонду Кабінет міністрів передбачив 440 млн. грн.

Чим держава як інвестор відрізняється від приватних інвесторів. Чи матиме держава долю в майбутніх прибутках

На відміну від приватних інвесторів, держава чи фонд не матимуть жодної частки у вашому бізнесі та не претендують на отримання прибутків. «Уряд прямо не втручатиметься в роботу бізнесу. Натомість, наша перемога полягатиме в тому, що шляхом підтримки стартапів та заохочення українців до підприємництва ми посилимо розвиток української економіки та створимо додаткові робочі місця. Ці аспекти є чинниками загального добробуту наших людей», – зазначив Олексій Гончарук.   

Як правильно написати заявку в Український фонд стартапів

Головне – переконати в тому, що ваш продукт – інноваційний, оригінальний, високотехнологічний, а послуга чи товар матимуть попит і перспективи на ринку. Що ви плануєте створити високодохідний бізнес та вийти на світові ринки. Перед тим, як писати заявку, уважно ознайомтеся з цільовим сектором та вимогами, опублікованими на сайті фонду.

Які види діяльності отримають підтримку Українського фонду стартапів

За інформацією на сайті Українського фонду стартапів, основні цільові сектори включають штучний інтелект (AI) , доповнену реальність (AR/VR) , великі дані (BigData) , блокчейн, кібербезпеку, захист (Defence) , медицину та охорону здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech) , освітні технології (EdTech) , робототехніку, професійні послуги, програмне забезпечення як послугу (SaaS) , виробництво, електронну комерцію, інтернет речей (IoT) . Проте зазначено, що цей список не є обмежувальним!

Які напрямки не отримають грантів

Фонд не фінансуватиме такі напрямки, як азартні ігри, виробництво та реалізація небезпечних речовин, алкогольно-тютюнових виробів, військові та ядерні технології.

Хто прийматиме рішення про фінансування

Компанії-претенденти та підприємці оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. Конкурсну комісію та експертну раду сформує наглядова рада, до якої увійшли:

  • Леся Севрук, голова агенції фінансового консалтингу ECG
  • Чарльз Вайтхед, Професор Cornel Tech
  • Вікторія Тігіпко, засновниця TA Ventures
  • Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital
  • Дмитро Шимків, топ-менеджер фармацевтичної компанії «Дарниця» та екс-заступник Голови Адміністрації Президента Порошенка
  • Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України
  • Юрій Джигир, заступник Міністра фінансів України
ПОДЕЛИТЬСЯ в СОЦСЕТЯХ
ПОДЕЛИТЬСЯ В СОЦСЕТЯХ

Автор Дмитрий Беляев 30 статей
Журналіст і фотограф, Член НСЖУ з 2006 р. Працював у газетах: "Київський майдан", "Вісті Київщини", "Вечірній Київ". Публікації в журналах "ПіК", "Дипломат", "Київ дипломатичний". Пошта: km-n@ukr.net

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*