Ріст цін на газ призведе до підвищення тарифів на електроенергію та ЖКГ

Кабінет міністрів України з 1 листопада підвищив ціну на газ для населення на 23,5% – до 8550 грн за тис. кубометрів. 24 жовтня біля Адміністрації Президента, а також біля обласних державних адміністрацій відбулася масова всеукраїнська акція «Ні підвищенню тарифів на газ». Мету акції пояснили її організатори — голова Київського осередку партії «Батьківщина» Володимир Бондаренко, голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко і голова ініціативи Юлії Тимошенко «Центр захисту киян» Віталій Нестор на прес-конференції в УНІАН.

Володимир Бондаренко запевнив, що такі акції відбулися по всій Україні. «Підвищення вартості газу, який використовується для побутових потреб, в тому числі у сфері житлово-комунального господарства,— це нібито «досягнення» Гройсмана, який казав, що МВФ вимагали 60 %, а ми добилися підняття на 23,5 %», — сказав керівник фракції «Батьківщина» у Київраді й порівняв такий «успіх» з відомим анекдотом про купівлю й продаж кози.

Бондаренко нагадав, що цього літа у Києві удвічі підняли тарифи на проїзд у громадському транспорті, що потягне за собою і підвищення ціни проїзду на маршрутках — до 12 гривень, що стане непосильним тягарем для людей.  «Наші мотиви — захистити людей від цього тиску в умовах безгрошів’я і безробіття», — сказав він, попередивши, що підняття ціни газу потягне за собою черговий ріст тарифів на електроенергію та послуги ЖКГ.

Голова спілки власників житла України Олексій Кучеренко нагадав, що подібні акції протесту — це європейська практика і попередив, що якщо зараз українська спільнота не відреагує адекватно, в кінці опалювального сезону ціну можуть підвищити ще на 60 %, потім — іще на 90 %. «Бо цей експеримент перевіряє поріг чутливості нації. Ціна має відповідати платоспроможності населення. Українці на свою зарплатню можуть купити втричі менше газу, ніж у Польщі і в десять разів менше, ніж у Німеччині», — пояснив Кучеренко.

Голова ініціативи Юлії Тимошенко «Центр захисту киян» Віталій Нестор нагадав, що у 2016 р. було підвищено тарифи на газ і електроенергію, затвердження яких досі оскаржується в судах за позовом Юлії Тимошенко.

«Суди не прийняли жодного рішення — ні позитивного, ні негативного. Якщо надати правову оцінку діям уряду, який сьогодні фактично необґрунтовано збільшує тарифи, то в результаті таких дій уже не буде предмету спору. Це означає, що усвідомлюючи завідомо програшну позицію в судах, уряд та Президент України ймовірно вживають усіх заходів, для того щоб не допустити виграшу справ у судах по попереднім тарифам», — припустив Віталій Нестор.

Автор Дмитрий Беляев 29 статей
Журналіст і фотограф, Член НСЖУ з 2006 р. Працював у газетах: "Київський майдан", "Вісті Київщини", "Вечірній Київ". Публікації в журналах "ПіК", "Дипломат", "Київ дипломатичний". Пошта: km-n@ukr.net

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*